Haai keert terug in Waddenzee

AMSTERDAM – Binnen een paar jaar zwemmen er weer gevlekte gladde haaien in de Waddenzee.

Dat verwacht althans de Waddenvereniging, nadat de vereniging haaien in de Oosterschelde heeft gevangen om ze te merken. Volgens de vereniging werd daarbij duidelijk dat de gevlekte gladde haaien vermoedelijk op weg zijn naar de Waddenzee.

Haaien zijn vanaf de jaren zestig een zeldzaamheid in de Waddenzee door het verdwijnen van leefgebieden voor ze en mogelijk ook vanwege visserij.

Haaien worden de laatste jaren echter steeds noordelijker waargenomen, stelt de Waddenvereniging. Dat komt waarschijnlijk door klimaatverandering.

Herstellen

De Waddenvereniging probeert de natuur zodanig te herstellen dat haaien weer terugkomen. "Haaien zijn hele gave beesten. Wanneer ze terugkomen, is het ecosysteem van de Waddenzee weer een stukje completer", zegt Arjan Berkhuysen van de vereniging.

In de Oosterschelde en de Zeeuwse Delta is volgens de vereniging sinds een jaar of vier een grote toename van deze haaiensoort. De haaien bereiken hier een grootte van ongeveer anderhalve meter. Ze zijn ongevaarlijk voor de mens, bezweert de Waddenvereniging.

Bron: Nu.nl

Balk

Jeanet de Jong
Jeanet de Jong

Jeanet de Jong stopt op 31 augustus 2023 met haar Persbureau Ameland. De nieuwsvoorziening wordt onder dezelfde naam, met een ander logo en andere opmaak als nieuwsblog voortgezet door een externe partij. De mailadressen gekoppeld aan de website verdwijnen.

Artikelen: 18169

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *