Tip
Een tip of adverteren? Neem dan contact op met info@persbureau-ameland.nl.
Curator op bezoek in De Stelp

HOLLUM – De curator en een medewerker van het UWV waren vanmiddag in De Stelp om het personeel te informeren over hun positie. Het zieke personeel van de zorggroep had al ontslag aangezegd gekregen. Het UWV neemt voor zes weken de salarisverplichting over en daarna is de curator in beeld om het maandgeld aan De Stelp-medewerkers uit te keren. Uitbetalingen na zes weken zijn nog niet gegarandeerd. De curator wil eerst de zaken rond het ziekenhuis De Sionsberg regelen en gaat daarna aan de slag met de doorstart van de ouderenzorg. De Stelp draait tot die tijd onder een vangnetorganisatie van zorgverzekeraar De Friesland.
Werkgroep Ouderenzorg van de gemeente is sinds die eerste keer op 1 december niet meer bijeen is gekomen, meldt wethouder Linda van der Deen. Tijdens die bijeenkomst werd de doelstelling geformuleerd: De werkgroep houdt zich bezig met de ouderenzorg op Ameland in de breedste zin van het woord. De werkgroep spreekt ook uit een voorkeur te hebben voor één zorgcentrumlocatie.
Volgende week komen de vijf raadsleden Irma Marinus, (PvdA), Dirk Brouwer (Ameland ’82), Marieke van Schaijk (CDA), Alice de Jong (ABA) en André Tuil (VVD) onder voorzitterschap van wethouder Van der Deen weer samen. Parallel aan de Werkgroep Ouderenzorg loopt het initiatief van Amelanders om een coöperatie op te richten en de ouderenzorg in eigen hand te houden.
Piet IJnsen sprak dinsdag 2 december, de dinsdag na de bijeenkomst in Amelander Kaap waar het idee van een coöperatie werd gelanceerd, met de wethouder en adjunct-directeur Ellen Manshanden van Samenlevingszaken. De coöperatie-gedachte vond bij dat gezelschap geen vruchtbare bodem. “We hebben de handen niet op elkaar gekregen,” zegt IJnsen daarover. De wethouder en adjunct-directeur geven er de voorkeur aan af te wachten wat er op hun afkomt.
IJnsen en de zijnen hebben hun lijntjes uitgezet. Er blijken meerdere initiatieven te zijn en de curator heeft verschillende overnamekandidaten op een lijstje. Het coöperatieplan is daar één van.