Bultrug: Van stranding tot stille tocht

HOLLUM – De Bultrug heeft er geen weet van wat voor commotie hij teweeg heeft gebracht. Niet alleen kreeg hij een naam, ook werd er na zijn dood een stille tocht(je) gehouden. De politiek roert zich en natuurbeschermers maken zich druk over de gang van zaken.

Zeehondencrèche Lenie ‘t Hart, Sea Shepherd en The Black Fish roepen de Nederlandse politiek op om les te trekken uit de mislukte reddingspogingen en commotie van de afgelopen dagen rond de gestrande bultrug. Zij willen dat er betere voorzorgsmaatregelen bij toekomstige strandingen worden genomen. De organisaties maken zich sterk voor een protocol, dat zal bepalen hoe er in de toekomst beter met walvisstrandingen omgegaan kan worden en dat ervoor moet zorgen dat alle beschikbare expertise en kennis benut wordt in het belang van gestrande dieren.

Marianne Thieme van de Partij voor de Dieren gaat dinsdag Kamervragen stellen met dezelfde strekking.

>>> lees hier over gebeurtenissen rond de Razende Bol van stranding tot stille tocht en daarna

>>> wie weet wie de naam Johannes heeft bedacht en wanneer de naam aan de bultrug werd gegeven. Reacties graag naar info@persbureau-ameland.nl

Faber Beheer

 

Jeanet de Jong
Jeanet de Jong

Jeanet de Jong stopt op 31 augustus 2023 met haar Persbureau Ameland. De nieuwsvoorziening wordt onder dezelfde naam, met een ander logo en andere opmaak als nieuwsblog voortgezet door een externe partij. De mailadressen gekoppeld aan de website verdwijnen.

Artikelen: 18169

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *