Tip
Een tip of adverteren? Neem dan contact op met info@persbureau-ameland.nl.
Ameland krijgt het groene licht
BALLUM – Nog deze herfst zullen groen stralende lampen de pier bij Nes verlichten. De door Philips ontwikkelde QL lampen zijn energiezuinig maar bovenal vogel vriendelijk. Rindert Dankert van de Raad voor de Wadden demonstreerde de groene lamp voor Minister Sybilla Dekker van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer. De minister was op 5 juli voor een werkbezoek op Ameland.
Het groene licht schijnt voldoende om de pier te verlichten en deert de vogels niet. Ameland geldt als een proefproject. Deze herfst worden de lampen en de armaturen op de pier vervangen.
Dankert vermoedt dat heel Nederland zal volgen. “De lampen hebben meer branduren, waardoor er minder onderhoud hoeft te worden gepleegd. Dat scheelt de gemeente een hoop geld.” De aanschaf van de lampen is wel wat duurder. De lamp alleen kost ongeveer 150 euro.
Baanbrekend onderzoek door de NAM over de verhouding van vogels en lampen op de boorplatforms bracht aan het licht dat vogels gebaat zijn bij ander licht. Vogels vlogen naar het felle licht en bleven rond het boorplatform cirkelen tot ze uitgeput in zee stortten. De NAM verlicht de boorplatforms inmiddels minder fel. De NAM is nog niet overgestapt op het groene licht. Dat proefproject vindt op Ameland plaats.