Belangrijke vergadering over zorg

HOLLUM – Op 22 oktober houdt Zorgcoöperatie Ameland (ZcA) haar Algemene Ledenvergadering. Gezien de ontwikkelingen rond De Stelp zou dit wel eens een zeer belangrijke bijeenkomst kunnen worden. 

Zorgcoöperatie Ameland

De ZcA is een groep enthousiaste vrijwilligers die zich hard maakt voor de zorg op Ameland. Het behouden van goede zorg op het eiland heeft daarbij de hoogste prioriteit.

ZcA als zorgaanbieder

De ZcA sprak vorig jaar haar ambitie uit om zorgaanbieder te worden, zoals Kwadrant en Thuiszorg Het Friese Land zorgaanbieder zijn. Daar is een Toelating Zorginstellingen voor nodig. Die TZi-erkenning heeft de ZcA sinds juni 2017 te pakken en dat betekent de ZcA zorg kan gaan leveren, als een van de huidige zorgaanbieders uitvalt. Die TZi is geen kleinigheid. Het is een erkenning van het Ministerie van Volksgezondheid op basis van een pakket van eisen. Al in een eerder stadium liet de ZcA zien plannen te kunnen maken. Ten tijde van het faillissement van Pasana maakte de ZcA een plan voor de zorg op Ameland dat klonk als een klok. De curator besloot in het voorjaar van 2015 toch voor een gevestigde partij te gaan. Dat werd Kwadrant.

Kwadrant

Inmiddels werkt Kwadrant alweer een paar jaar op het eiland, al is dat niet probleemloos. Kwadrant en Thuiszorg moeten samenwerken, maar dat gaat niet zonder hobbels, Kwadrant heeft een slecht jaar achter de rug en Kwadrant vraagt maar steeds uitstel aan de gemeente als het gaat om duidelijkheid over medefinanciering van De Nieuwe Stelp.

Toekomstbestendige ouderenzorg

Staat de ZcA nog steeds klaar om de zorg over te nemen en om de toekomstbestendige ouderenzorg op Ameland ter hand te nemen als Kwadrant Ameland voor gezien houdt? Dat is een van de punten die tijdens de ALV van 22 oktober aan de orde komt. Een belangrijk onderwerp gezien de actualiteit, waar heel Ameland over mee kan praten. Dat is het idee van een coöperatie, dat het van heel Ameland is. Voor de ZcA is het belangrijk dat door het aantal leden duidelijk is dat de ZcA van Ameland is. Pas als heel veel Amelanders lid zijn van de coöperatie, kan er een vuist gemaakt worden. Lidmaatschap kost 25 euro per jaar en aanmelden kan tijdens de vergadering.

Algemene Ledenvergadering ZcA

De ALV wordt gehouden op 22 oktober 2018 in Ons Hol te Hollum.

Inloop vanaf 19.15, aanvang vergadering 19.30 uur.

Agenda

  1. Opening
  2. Notulen 4 juni 2018
  3. Mededelingen
  4. Voordracht bestuurder
  5. Voordracht lid van het bestuur
  6. Visie coöperatie, hoe verder
  7. Sluiting van de ALV

Pauze

Na de pauze om ongeveer 20.30 uur zal het gebiedsteam uitleg geven over de rol bij indicatie en toewijzing in het kader van de WMO.

Jeanet de Jong
Jeanet de Jong

Jeanet de Jong stopt op 31 augustus 2023 met haar Persbureau Ameland. De nieuwsvoorziening wordt onder dezelfde naam, met een ander logo en andere opmaak als nieuwsblog voortgezet door een externe partij. De mailadressen gekoppeld aan de website verdwijnen.

Artikelen: 18169

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *